Mnoho užitečných informací najdete také v našem BLOGU. Technické dotazy: Bedřich Ellmrich, +420 608 982 007

Pigmenty do pryskyřice tekuté

Materiály k probarvení licí pryskyřice rozdělujeme do dvou hlavních kategorií: barvy do pryskyřice a pigmenty do pryskyřice. 

Barva do pryskyřice je kapalina v ředěném nebo koncentrovaném stavu. Koncentrované barvy jsou schopné obarvit velké množství pryskyřice, až desítky litrů. Ředěná barva barva na pryskyřici je určená především na malé aplikace a šperky z pryskyřice, kde je potřeba pracovat s malým množstvím pryskyřice. Barva licí pryskyřice probarvuje, zanechává ji průhlednouBarvy jsou v licí pryskyřici rozpustné a ponechávají pryskyřici čirou, průhlednou.

Pigment do pryskyřice může mít různé konzistence. Pigmenty do pryskyřice v hutnějším provedení  řadíme mezi pasty. Pigment do pryskyřice v ředěném stavu řadíme mezi tekuté pigmenty. A prášek do pryskyřice známe jako sypké materiály. Jejich využití do epoxidových pryskyřic je různé a záleží na záměru a jaký výrobek z pryskyřice chceme vytvořit. Pigmenty do pryskyřice licí pryskyřici zneprůhlední. Použitím pigmentu do pryskyřice dostáváme plné syté barvy - tyto pigmenty se také označují jako "solid color". Pigmenty do pryskyřice činí licí pryskyřici neprůhlednou.

Podskupinou pigmentů do pryskyřice jsou pigmenty efektové. Efektové pigmenty jsou alkoholové inkousty, svítící pigmenty a perleťové pigmenty. Pigmenty do pryskyřice činí licí pryskyřici neprůhlednou.