Mnoho užitečných informací najdete také v našem BLOGU. Technické dotazy: Bedřich Ellmrich, +420 608 982 007

Angela CHASKELBERG

Jmenuji se Angela CHASKELBERG.

Již od dětství jsem projevovala schopnost k tvoření a malbě. I přesto že jsem vystudovala ekonomický obor – celý život tvoření bylo vždy mojí vášni. K práci s epoxidovou pryskyřicí jsem se dostala před 3 lety, kdy jsem náhodně zahlédla video procesu lití . Naprosto mě to uchvátilo a od první chvíle jsem věděla, že to je druh tvoření, který mě bude stoprocentně naplňovat. Po půl roce teoretického studia práce s pryskyřicí jsem si troufla s tím začít. Začátky byly perné. Vychytat proces tvorby a docílit struktury barevného prolínání a vrstvení nebylo zrovna lehké . Ale ten výsledek – ten rozhodně stal za to. Pryskyřice vytváří absolutně neopakovatelné efekty - nechávám barvu samostatně pracovat, proto každý výrobek je absolutně unikátní a neopakovatelný. Nanáší se v několika vrstvách – to dává předmětu 3D efekt a hloubku. Ve výsledku vytváří krásný, lesklý povrch velmi podobný sklu a takto provedený výrobek v interiéru působí velmi atraktivně a moderně. 

 

2020-12-13-102555132

Práce s metalickými pigmenty do pryskyřice se může zdát velmi jednoduchá, opak je však pravdou. Metalický pigment do pryskyřice se musí dávat v takovém množství, aby přesně podtrhl výsledný efekt celého obrazu. Pigment do epoxidové pryskyřice je všeobecně doporučováno dávkovat max. 5%. Ale epoxidová pryskyřice a pigment vás dokáží překvapit, i když pigmenty do pryskyřic dáte pokaždé stejné množství. Záleží vždy na dalších okolnostech, jako je teplota v místnosti a vlhkost vzduchu. Také je rozdíl, jestli použijete pigmenty tekuté nebo praškove barvy na lite pryskyřice. Vždy doporučuji pigmenty a práškové barvy na lite pryskyřice odstupňovat po třech odstínech. Zároveň by pigment pro licí pryskyřice měl ještě mít tři různé odstíny od jedné barvy. Vyzkoušejte náš vzorník metalických pigmentů, který koupíte zde.

 

 


 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení