Mnoho užitečných informací najdete také v našem BLOGU. Technické dotazy: Bedřich Ellmrich, +420 608 982 007

Interferenční slídový prášek

 

 Obrázek článku Pigmenty do epoxidové pryskyřice vyrobené mokrou chemií mají obecně nosnou destičku z přírodní slídy.  Oxid křemičitý nebo oxidu hlinitého. Na tuto nosnou destičku se nanášejí vysoce lomivé oxidy kovů, jako je oxid titaničitý nebo oxid železitý. Protože každý oxid má jinou tloušťku oxidu titaničitého = tyto pigmenty mění svou barvu z bílé, žluté, červené nebo modré na zelenou.

Takto vzniká zajímavý barevný efekt, který způsobuje, že práškový pigment do pryskyřice má pokaždé jinou barvu, protože se pigmenty do pryskyřic ukazují podle vlnové délky. U žluté  pigmenty a praškove barvy na lite pryskyřice se minimum posune z UV rozsahu do očím viditelné oblasti, a to zapříčiní, že bílá barva se změní na žlutou. Toto se děje dále na delší vlnové délky se zvyšující se tloušťkou vrstvy oxidu titaničitého, což má za následek červenou barvu. S vyšší tloušťkou se modrá mění do zelené oblasti. 

 .

Interferenční prášky, jsou pigmenty do pryskyřice, které doladí barevný pigment do křišťálové pryskyřice. Vyrábějí se slídou potaženou oxidem titaničitým. Co to znamená?  Jednoduše - prolínající se znamená vzájemné ovlivňování, prolínání nebo střetávání různých barev, pod jiným úhlem pohledu. Při jejich pohybu a prolínání se v určitém bodě vzájemně zesilují, zatímco v jiných bodech se vzájemně ruší. Tyto jevy se zobrazují pomocí interferenčního obrazu. Když se na  pigment do pryskyřice zaměříme, vypadá světleji až průhledně. Při pohledu pod úhlem uvidíme práškový pigment do pryskyřice nádherné duhové barvy. Přítomnost rozdílových barev je způsobena tloušťkou povlaku oxidu titaničitého. Změnou tloušťky získáte všechny barvy na lité pryskyřice barvy duhy. Důležité věci, které byste měli vědět při práci s interferenčními pigmenty do pryskyřice. Jedná se fyzikální jev, který svojí podstatou potvrzuje vlnovou povahu světla. Jsou velmi průsvitné. Nedá se přímo pozorovat, musíte změnit úhel pohledu, aby vynikla jeho rozmanitost. Konkrétní barevný efekt je závislý na úhlu pohledu. Tento efekt vzniká skládáním dvou, nebo i více světelných vlnění. Nejsilnější barevný efekt je s tenkou aplikací na tmavou pigmentovou barvu, jako je tmavě hnědá až černá. Jsou to malé částice svítících těles, které vysílají vlny různých frekvencí po velmi krátkou dobu 10-8s.Proto se obraz, pigment do pryskyřice pořád mění. 

 

 

 

Článek ve spolupráci s Kolorant jsme připravili pro velkoobchod metalické prášky.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení