Mnoho užitečných informací najdete také v našem BLOGU. Technické dotazy: Bedřich Ellmrich, +420 608 982 007

Servírovací podnos

Metalické pigmenty do pryskyřiceDnes pro Vás mám přípravu servírovacího podnosu s pigmentem do pryskyřice.

Zde jsem použila pigment do epoxidové pryskyřice a metalické prášky v kombinaci s efektovým sprejem mramor - stříbrný.

Budeme potřebovat formu o velikosti cca 30cm x 19cm a buď si k tomu koupíte držáky, nebo si je jako já odlijete vlastní z formy. Než začneme, musíme povrch nejprve separovat, aby nám forma déle vydržela a výrobky se daly lépe vyjmout.

Při přípravě pigmentu pro licí pryskyřice si musíme promyslet, které pigmenty si vlastně chceme namíchat. Doporučuji tři barvy, je to takové pravidlo, aby každý barevný pigment do křišťálové pryskyřice vynikl. Pigmenty do epoxidových pryskyřic se doporučuje míchat max. do 2% celkového objemu pryskyřic. Na formu budete potřebovat 300ml pryskyřice, aby vám zaplnila celý podnos. Chceme-li dát svítící pigmenty do pryskyřice, musíme myslet na to, jak svítící pigmenty působí. Jak na svítící pigmenty do pryskyřice se dozvíte zde.

Připravíme si tři kelímky, odměříme si jeden s metalickou barvou řady multikolor, která bude dominantní. Nejprve do složky A přidáme pigment - důkladně promícháme a pak přidáme správný váhový poměr složky B. Jak poznat dobře rozmíchanou pryskyřici učíme na workshopech. Důraz je kladen na pomalé míchání ode stran kelímku, minimálně 4 minuty. Poté přelijeme do jiného kelímku, nevyškrabáváme zbytky. Jsou to nepromíchané části tvrdidla a mohlo by se stát, že to bude dělat neplechu. A až teď přichází na řadu lítí do formy. A můžeme pokračovat s druhou a třetí barvou. Odvzdušnění provádím horkovzdušnou pistolí. Pohybujeme vzduchem lehce nad pryskyřicí, aby se teplý vzduch dostal nad formu a vzduchové bubliny, které jsou v pryskyřici, mohly odejít. Na závěr výrobek postříkáme sprejem, aby se vzhled servírovacího podnosu doladil. 

 Ať se daří, tým Kolorant.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení